Smaller Default Larger

28 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy była książka Melanie Gedeon „Żona_22”.

Melanie Gedeon urodziła się w 1964 roku w stanie Rohde Island. Jest absolwentką dziennikarstwa Emerson College. W 2009 roku amerykańska rozgłośnia NPR oraz „San Francisco Chronicle” wybrały jej pamiętniki „The Slippery Year” jako najlepszą książkę roku. Jest autorką kilku powieści dla nastolatków. „Żona_22” to jej pierwsza książka dla dorosłych, przetłumaczona na 31 języków. Obecnie mieszka w San Francisco z mężem i synem.

Główną bohaterką utworu jest Alice, kobieta w średnim wieku, niespełniona dramatopisarka. Jest żoną Williama i matką dwójki dzieci, Petera i Zoe. Pewnego dnia decyduje się wziąć udział w internetowym anonimowym badaniu „Małżeństwo XXI wieku”. Alice dostaje login „żona_22” oraz własnego internetowego asystenta, z którym dzieli się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami i problemami. Między tym dwojgiem zaczyna rosnąć silna więź, wykraczająca poza czysto zawodowe kontakty.

„Żona_22” to doskonała powieść dla kobiet w każdym wieku. Ta zabawna i refleksyjna książka bardzo spodobała się wszystkim klubowiczom .Czyta się ją bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Polecamy gorąco wszystkim paniom. Na okres wakacji wybraliśmy dwie książki: „Nazywam się czerwień” Orhana Pamuka i „PL-BOY 2” Marcina Szczygielskiego. Następne spotkanie planujemy na koniec sierpnia.