Smaller Default Larger

             alt

      26 września 2013 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie rozpoczał działalność Dyskusyjny Klub Książki. Klub tworzą czytelnicy naszej biblioteki w różnym wieku, których łączy wspólna pasja czytania i poznawania nowych książek.

        Idea zakładania DKK dotarła do nas z Wielkiej Brytanii. W Polsce organizatorem  tej akcji są: Instytut Książki i British Counsil. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki  "Tu czytamy", promującego czytelnictwo. DKK  adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać,a le chcą porozmawiać o książkach, podzielić się wrażeniami z lektury, zapoznać z nowościami wydawniczymi. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o książce, którą wybrali wcześniej. DKK to również doskonały sposób na poznanie nowych ludzi i przyjemne spędzenie czasu.

        Na  pierwszym organizacyjnym spotkaniu zostały omówione zasady działania Klubu. Uczestnicy rozmawiali  o swoich zainteresowaniach literackich, o ważnych dla nich książkach i ulubionych autorach.

 Zdecydowano, że spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w ostatni piątek miesiąca. Klubowicze na kolejnym spotkaniu będą dyskutować o ostatniej przeczytanej książce, wybiorą również wspólną  lekturę z listy proponowanej przez koordynatora wojewódzkiego DKK.           

       Autorką relacji ze spotkań i opiekunką klubu jest Jolanta Nagiel. Kontakt e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. tel. 23/672 33 77 w.21.

           

Wszystkich, którzy lubią czytać książki i mają ochotę o nich porozmawiać serdecznie zapraszamy.