Smaller Default Larger

14 grudnia 2016 r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym  razem spędziliśmy je w  Hotelu Olimpijskim w Ciechanowie. Chcieliśmy spotkać się jeszcze przed Świętami, aby podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Przy pięknie nakrytym stole, rozmawialiśmy o wielu sprawach, jednak o samej książce którą mieliśmy do przeczytania w grudniu było wyjątkowo mało. Może dlatego że książka Christiana Eiserta  „Tydzień w Korei Północnej” nie za bardzo przypadła nam do gustu, a może dlatego, że atmosfera spotkania nie sprzyjała rozmowie o kraju gdzie ludzie cierpią z głodu i niedożywienia.

Autor książki przemierzył w ciągu sześciu dni  1500 kilometrów po różnych zakątkach Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i zobaczył jej największe – według północnych Koreańczyków – atrakcje turystyczne. Przy okazji wielokrotnie udało mu się zajrzeć za kulisy systemu i skonfrontować się z największymi absurdami tego kraju, takimi jak autostrady bez samochodów czy urzekające kompozycje z kwiatów i rakiet.

Pomimo, że czytaliśmy lepsze pozycje o Korei Północnej, książkę polecamy, chociaż niekoniecznie na Święta.

Wszystkim którzy śledzą nasze spotkania na stronie biblioteki życzymy Wesołych  Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu wspaniałych książek w 2017 roku.