Smaller Default Larger

IMG 0371 Pierwsze w tym roku spotkanie klubu odbyło się 27.01.2017 roku. Tematem rozmowy była książka amerykańskiej autorki Donny Tartt „Tajemna historia”.

„Tajemna historia” uchodzi za jedną z najważniejszych powieści końca XX wielu. Uznawana za dzieło kultowe, jest literackim debiutem pisarki, głośnym bestsellerem z 1992 roku. Autorka ma na swoim koncie  jeszcze dwie książki „Małego przyjaciela” i „Szczygła” nagrodzonego w 2014 roku nagrodą Pulitzera.

„Tajemna historia” to pełna napięcia, intelektualna opowieść o moralności, sztuce, karze i odkupieniu. Ale też o błędach młodości, oczekiwaniach wobec innych i samego siebie. Jest to opowieść o szóstce studentów filologii klasycznej amerykańskiego college'u, którzy odkrywają jak łatwo jest zabić, a jak trudno jest z tym żyć.

Piękny język, skomplikowana fabuła, fascynujące postacie, wszystko to sprawiło, że książka nas urzekła, wywołała mnóstwo przemyśleń i emocji. Tak zażartej dyskusji o książce nie było od początku istnienia klubu. Bardzo, bardzo polecamy.

Za miesiąc porozmawiamy o powieści Pawła Potoryczyna „Ludzka rzecz”.