Smaller Default Larger

Pierwszego lutego, na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyliśmy się z twórczością noblisty Kazuo Ishiguro i jego książką „Okruchy dnia”.

Narratorem powieści jest Stevens, angielski kamerdyner, który wierność wobec pracodawcy i wypełnianie obowiązków stawia ponad wszystko . Podczas kilkudniowej podróży, Stevens, rozpamiętuje lata służby i dochodzi do wniosku, że zaprzepaścił w życiu coś bardzo ważnego, szansę na osobiste szczęście. Ta wzruszająca, klimatyczna, napisana pięknym językiem powieść, podobała się wszystkim klubowiczom. Książka pozostawiła nas z wieloma ważnymi refleksjami, co jest w życiu najważniejsze, jak żyć, aby mieć poczucie spełnienia i satysfakcji.

W czasie dyskusji nie zabrakło porównania książki z filmem w reżyserii Jamesa Ivory, z mistrzowskimi kreacjami Anthony’ego Hopkinsa iEmmy Thompson. Warto tę książkę przeczytać i przemyśleć. Gorąco polecamy.

Na następne spotkanie wybraliśmy książkę znakomitego włoskiego dziennikarza Tiziano Terzaniego zatytułowaną „Koniec jest moim początkiem”.