Smaller Default Larger

20 grudnia 2019 r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie naszego klubu. Było to spotkanie wyjątkowe, bo w serdecznej atmosferze, przy opłatku mogliśmy złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Książką, którą mieliśmy do omówienia tego dnia była pozycja belgijskiej autorki Amelie Nathomb "Z pokorą i uniżeniem oraz inne powieści".

W skład powieści wchodzą cztery znakomicie napisane opowiadania pokazujące odmienność kultury japońskiej od zachodniej. Historie opisane przez autorkę są intrygujące, ciekawe, pełne wręcz niewiarygodnych sytuacji.

Dyskusja jaka wywiązała się na temat książki została przerwana wejściem Świętego Mikołaja. Zrobiło się wesoło, rodzinnie, zaśpiewaliśmy kilka przepięknych kolęd i do książki już nie wróciliśmy. Niemniej bardzo ją polecamy.

Nowy Rok zaczniemy od powieści szwedzkiej pisarki Asy Linderborg zatytułowanej „Nikt mnie nie ma”.

Wszystkim sympatykom naszego klubu życzymy w 2020 roku wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, a także obecności w Waszym życiu dobrych, mądrych i ciekawych książek.