Smaller Default Larger

25 czerwca po długiej przerwie związanej z pandemią, grono członków Dyskusyjnego Klubu Książki znowu spotkało się w skromnych progach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Tematem tego spotkania była książka pt. „Fińskie dzieci uczą się najlepiej” autorstwa Timothy D. Walkera.

Timothy D. Walker jest amerykańskim dziennikarzem i nauczycielem urodzonym w 1963 r. Książka jest owocem jego zawodowych doświadczeń z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Jako amerykański nauczyciel był bliski wypalenia zawodowego, lecz przeprowadzka z rodziną do Helsinek spowodowała, że na nowo odkrył swoje pedagogiczne powołanie i zrozumiał na czym polega słynny cud fińskiej szkoły.

„Fińskie dzieci uczą się najlepiej” to inspirująca lektura dla rodziców, ale przede wszystkim dla polskich nauczycieli i pedagogów, którzy garściami mogą czerpać z fińskiego systemu oświaty. Fiński system edukacji w 2001 roku zajął pierwsze miejsce według badań PISA. Od lat fińskie dzieci zajmują pierwsze miejsca w międzynarodowych testach, wykazują się najwyższym wskaźnikiem wiedzy, najwięcej czytają wśród dzieci i młodzieży na świecie.

Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwsze, wierzyły w siebie i polubiły szkołę? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie Państwo właśnie w tej książce, życzymy miłej lektury.