3 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli powiatu mławskiego oraz warsztaty z cyklu „Kreatywny uczeń- kreatywny nauczyciel. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwszą poprowadziła Mirosława Ostrowska – pracownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP w Ciechanowie i poświęcona była wykorzystaniu elementów kodowania i robota Photon na zajęciach edukacyjnych. Uczestniczki miały możliwość poznania kodowania z wykorzystaniem mat edukacyjnych oraz poznały aplikację Photon Coging.

Drugą część poprowadziła Małgorzata Komor – pracownik Wydziału Udostępniania BP w Ciechanowie. Uczestnicy przygotowali samodzielnie palmy wielkanocne z użyciem bazi, bukszpanu oraz wykonanych różnorodną techniką kwiatów z krepiny.