W poniedziałek 5 listopada 2018 r. uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie uczestniczyli w zajęciach „Z legendą po Ciechanowie” z elementami kodowania, przeprowadzonych przez Małgorzatę Komor oraz Wiolettę Gałązkę z Działu Udostępniania Zbiorów  Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie.

Zajęcia zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu teatrzyku cieni. Jest  to forma, która bardzo podoba się dzieciom. Najpierw uczniowie samodzielnie zilustrowali legendę o „Ciechanie”, a następnie obejrzeli efekty swojej pracy wyświetlane za pomocą grafoskopu.  W drugiej części zajęć drugoklasiści rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Wykazali się przy tym umiejętnością kodowania - odnaleźli ukryty symbol Ciechanowa oraz odczytali zakodowane hasło.