7 grudnia 2018 r. w klasie Ia i Ib Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie odbyła się lekcja „Z biegiem Wisły przez Polskę – od Baraniej Góry do Morza Bałtyckiego”, którą poprowadziły Wioletta Gałązka i Małgorzata Komor   z Działu Udostępniania Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Na rozgrzewkę dzieci rozwiązały krzyżówkę, która kryła w sobie hasło – temat zajęć. Następnie dzieci wysłuchały „Bajki o Wiśle” zaprezentowanej  za pomocą Teatrzyku Kamishibai. Ta forma przedstawienia opowieści bardzo spodobała się uczniom.

W kolejnej części zajęć dzieci zostały zaproszone w podróż z biegiem Wisły po Polsce. Trasa wycieczki została wyznaczona na matach edukacyjnych   i kryła w sobie mnóstwo zadań do rozwiązania. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat miast, przez które przepływa Wisła oraz wykazać się kreatywnością i umiejętnością pracy  w grupie.