21 stycznia 2019 r. z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka uczniowie z klas I b i II d ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych technice iris foldingu, które które poprowadziła Małgorzata Komor, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie we współpracy z bibliotekarzem szkolnym p. Jolantą Bilińską oraz wychowawcami klas p. Małgorzatą Jankowską i p. Agatą Pawłowską.

Podczas zajęć, uczniowie byli wspomagani aktywnością nauczycieli oraz dziewcząt z Samorządu Bibliotecznego: Agaty Morzyc, Darii Szczygielskiej z kl. 6c. Uczniowie pracowali z ogromnym poświęceniem oraz zaangażowaniem pomagając sobie wzajemnie oraz dzieląc się pomysłami. Wszystkim zależało, aby prace były wyjątkowo estetycznie wykonane, gdyż miały one trafić do rąk ukochanych babć i dziadków. To właśnie dla nich, wnuczęta wykazały wielką inwencję twórczą doskonaląc swe sprawności manualne, ćwiczyły pomysłowość, tym samym wyzwalając ogólną radość tworzenia.