20 lutego 2019 r. uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie uczestniczyli w zajęciach „Z legendą po Ciechanowie”, przeprowadzonych przez Małgorzatę Komor oraz Wiolettę Gałązkę z Działu Udostępniania Zbiorów  Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, które za pomocą teatrzyku cieni przedstawiły dzieciom ciechanowskie legendy „O pasterce , która chciała być królową” oraz „Czarny pies”.
     Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali legend, a jedną z nich zilustrowali. Wiele radości sprawiło im obejrzenie swoich prac wyświetlonych za pomocą grafoskopu.  Na zakończenie wykorzystując tablicę interaktywną, utrwalili swoją wiedzę biorąc udział w zadaniach przygotowanych przez prowadzące spotkanie.