25 maja 2021 r. Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie odwiedzili uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie. Dzieci wzięły udział w grze bibliotecznej przygotowanej przez Wiolettę Gałązkę oraz Małgorzatę Komor z Wydziału Udostępniania Zbiorów.

Trzecioklasiści musieli wejść w rolę detektywów i przeprowadzić biblioteczne śledztwo. Wypożyczalnia BP zmieniła się w escape room, w którym ukryte zostały koperty z zagadkami
i łamigłówkami dotyczącymi różnych zawodów. Każde poprawnie wykonane przez małych detektywów zadanie przybliżało ich do rozwiązania zagadki – odnalezienia zaginionych ksiąg. Wszystkie drużyny wspaniale sobie poradziły, a biblioteka odzyskała  zagubione skarby.

Podziękowaniem dla uczniów za udział w escape roomie i rozwiązaniu zagadki była zabawa na magicznym dywanie, tematycznie również związana z poznawaniem zawodów.