„Do odważnych świat należy” to temat zajęć czytelniczo-edukacyjnych z elementami biblioterapii, które poprowadziła Wioletta Gałązka – pracownik Wydziału Udostępniania BP w Ciechanowie -  w Miejskim Przedszkolu nr 8.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania autorstwa Justyny Wacławik i Piotra Haraszewskiego pt. „Odważny Hipcio”. Następnie opowiadały o sytuacjach, które wymagają od nas męstwa (np. przyznanie się do winy lub błędu) oraz o zawodach, w których bycie odważnym to podstawa. Dzieci  uczestniczyły w przygotowanych zabawach i quizach edukacyjnych na temat poznanej wartości oraz wykonały medale dla hipopotama za bohaterską postawę. Podczas spotkania dzieci nauczyły się, że odwaga wcale nie oznacza, że trzeba być silniejszym od innych lub dokonywać rzeczy, których nikt inny nie jest w stanie zrobić. Być odważnym to postępować dobrze i sprawiedliwie nawet wtedy, gdy odczuwamy lęk i strach.