"Tajni agenci na tropie prezentów" to tytuł escape roomu przygotowanego przez Małgorzatę Komor oraz Wiolettę Gałązkę z Wydziału Udostępniania BP w Ciechanowie dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej TWP.

Dzieci musiały pomóc Mikołajowi odnaleźć prezenty ukryte gdzieś w bibliotece przez złośliwego Gremlina. Aby to uczynić „tajni agenci” musieli zostać podzieleni na grupy. Następnie ich zadaniem było odnalezienie poukrywanych kopert   z quizami, łamigłówkami oraz labiryntami. Każde poprawnie wykonane polecenie przybliżało ich do rozwiązania zagadki. Na koniec, żeby dostać kod dostępu do ukrytych prezentów,  wszystkie drużyny musiały połączyć siły i wspólnie ułożyć hasło ze słów, które odnaleźli. Trzecioklasiści dzięki współpracy i kreatywności doskonale poradzili sobie z zadaniami i ukończyli Świąteczną Tajną Misję.

Podziękowaniem dla uczniów za udział w escape roomie były gwiazdki wydrukowane na drukarce 3D. Dzieci mogły zobaczyć jak one powstają i jak działa  takie urządzenie.