13 maja 2022 roku klasa 3c ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie wzięła udział w grze terenowej ph. „Śladami twórczości Marii Konopnickiej”. Polska pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022.

Uczniowie podczas gry poznali życiorys poetki, dowiedzieli się, jakie były jej związki z Ciechanowem oraz poznali niektóre z jej utworów umieszczonych na tabliczkach w parku im. Marii Konopnickiej, w którym odbywała się zabawa. Uczestnicy  rozwiązywali zadania i poszukiwali kolejnych wskazówek. Musieli wykazać się orientacją w terenie, spostrzegawczością oraz umiejętnością logicznego myślenia.  Taka forma popularyzacji czytelnictwa łącząca naukę z zabawą bardzo spodobała się trzecioklasistom.

Grę terenową poprowadziły Małgorzata Komor oraz Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie.