1 czerwca 2022 r. z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Dziecka, grupę 0B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie odwiedziła Małgorzata Komor z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie, która zaprezentowała klasyczną bajkę literacką " Brzydkie kaczątko" w niecodziennym wydaniu - w teatrzyku cieni. Ta ponadczasowa opowieść była okazją do rozmów o potrzebie akceptacji, zrozumienia, ale również o poszukiwaniu swojego miejsca w społeczności. Pomogła dzieciom zrozumieć, że mimo swojej inności, wszyscy jesteśmy ważni i potrzebujemy się nawzajem, bez względu na kraj pochodzenia czy kolor skóry.  Na zakończenie spotkania dzieci własnoręcznie wykonały zakładki do książek.