Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Praktyczny przewodnik po internecie dla bibliotekarzy

Święto zostało zainicjowane w 1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Ten specjalny dzień jest okazją do tego,  aby zainteresować uczniów, nauczycieli. lokalne środowisko i władze dzialaniami bibliotek oraz podzielić się swymi pomysłami i problemami.

Zestawienie bibliograficzne

Praktyczny przewodnik po internecie dla bibliotekarzy

Podręcznik, który wprowadza bibliotekarzy, nauczycieli oraz studentów bibliotekoznawstwa w świat Internetu. Książka, która ułatwi bibliotekarzom poruszanie się w sieci WWW, pomoże szybciej dotrzeć do potrzebnych źródeł. Autorka proponuje nauczycielom bibliotekarzom ciekawe rozwiązania i zastosowania Internetu oraz jego zasobów w pracy z uczniami (scenariusze). Dołączona do książki płyta CD zawiera kilka pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem Internetu, przydatnych w realizacji zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej. Książka zawiera także kilkaset adresów stron WWW (21 kategorii tematycznych) z zakresu informacji i edukacji.

1 Jak zostać nauczycielem dyplomowanym w bibliotece?