Basia i biblioteka

Basia to najlepsza przyjaciółka każdego przedszkolaka! A także każdej pani bibliotekarki i pana bibliotekarza.
Basia wraz z innymi dziećmi z przedszkola i panią Martą odwiedzają bibliotekę. Gościem biblioteki jest pisarka, Róża Marcinek – autorka ukochanych książek Basi. Basia, tak jak inne dzieci, jest podekscytowana, biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce! Róża Marcinek opowiada dzieciom o swojej pracy i o najważniejszym „narzędziu”, które pozwala jej tę pracę wykonywać, czyli o wyobraźni. Dzieci są oczarowane i ochoczo biorą udział w specjalnych warsztatach twórczych przygotowanych przez bibliotekę. Jak zwykle jest dużo śmiechu, zabawy, ale i niełatwych pytań, na które dorośli próbują odpowiedzieć dzieciom. Dzieci zaś na polecenie pani Róży muszą sięgnąć do własnej wyobraźni i wydobyć z niej niezwykłe cuda, co oczywiście przychodzi im z łatwością.

Akademia prezentów. Zrób to sam Bezpieczny komputer