Tajemnice kodowania. Edukacja społeczno-przyrodnicza

Książki z serii "Tajemnice kodowania" to pozycje, które znakomicie uzupełniają bazę materiałową każdego nowoczesnego nauczyciela. Przeznaczone są do pracy z dziećmi w młodszym wieku szkolnym, ale nadają się również dla starszych uczniów. Zawierają szereg ćwiczeń, które pozwalają doskonalić myślenie algorytmiczne i umiejętność rozwiązywania problemów. Uczą mądrego korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Można je stosować w czasie lekcji, jako wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, jak i podczas zajęć dodatkowych oraz zabaw.

"Jak mówią same autorki, współczesna edukacja wiąże się z koniecznością wdrażania nowoczesnych technologii, których nie należy się bać. Praca z tabletem czy telefonem z zainstalowaną odpowiednią aplikacją skanującą kody jest dodatkowym atutem »Tajemnic kodowania«. Książki te z pewnością pozwolą dzieciom, rodzicom, opiekunom i nauczycielom oswoić się z nowinkami TIK."
mgr Anna Filek, nauczyciel dyplomowany edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Tajemnice kodowania Edukacja polonistyczna Tajemnice kodowania Edukacja matematyczna