Metoda Montessori na cztery pory roku

W tej książce znajdziesz 70 ćwiczeń zgodnych z zasadami pedagogiki Marii Montessori przeznaczonych na różne pory roku. Są tu na przykład instrukcja wykonania bożonarodzeniowych dekoracji i latarni na Halloween, zabawy w pisanie i rymowanki, a nawet przepisy kulinarne i zajęcia z jogi. Przygotowują one dziecko do nauki pisania i czytania, zapoznają z figurami geometrycznymi, wspomagają rozwijanie jego percepcji, motoryki oraz intelektu. Niektóre zadania można wykonywać na dworze, inne – w domu. Każde może być dla twojego dziecka prawdziwie ekscytującą przygodą, służąca zdobywaniu podstawowych umiejętności.

Ćwiczenia opisano krok po kroku i starannie zilustrowano, dzięki czemu wasze dzieci zyskają w was mądrych, kompetentnych i wrażliwych przewodników po otaczającym świecie.

Probacja Specjalne potrzeby edukacyjne w praktyce życia szkolnego