Arteterapia dla dzieci i młodzieży

Książka koncentruje uwagę tylko na terapii dla/z dziećmi i młodzieżą, tak w sensie teoretycznym jak i praktycznym. Przedstawia między innymi szereg scenariuszy działań profilaktycznych i interwencyjnych przy użyciu twórczej terapii. W scenariuszach zajęć zawarta jest istota działalności, którą od czterdziestu lat prowadzi autor, pracując jako artysta plastyk i edukator w obszarze sztuki oraz arteterapii.

Podręcznik zawiera teoretyczne i praktyczne aspekty wykorzystania arteterapii. Propozycje zajęć i działań zainteresują wielu praktyków zajmujących się profilaktyką i naprawą zdrowia psychicznego, nie tylko klasycznie pojmowanej arteterapii, ale również terapii zajęciowej, socjoterapii, resocjalizacji, edukacji artystycznej.

Psychologia rozwojowa dla klinicystów. Przykładowe ćwiczenia i interwencje Klan Matejków