Nowości

Wychowując dziecko z autyzmem

Wychowując dziecko z autyzmem

Wychowanie dziecka zawsze jest pełne wyzwań i trudności, ale rodzice mający pod opieką dziecko dotknięte autyzmem napotykają na dodatkowe problemy w wychowaniu.

Jak skutecznie porozumieć się z dzieckiem, a ponadto co zrobić, aby stymulować jego rozwój? Poradnik "Wychowując dziecko z autyzmem" autorstwa Victorii M. Boone przedstawia metody pracy opracowane specjalnie z myślą o dzieciach cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Autorka dzieli się w książce swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi autystycznymi, a także w przystępny sposób przedstawia teorię psychologii i strategie pracy z dzieckiem oparte na terapii behawioralnej. W poradniku "Wychowując dziecko z autyzmem" przedstawiono sposoby na rozwijanie zachowań pożądanych oraz skutecznie metody eliminowania zachowań problematycznych oparte na zasadach SAZ, czyli stosowanej analizy zachowania.

Wskazówki zawarte w książce pokazują także jak interpretować sygnały wysyłane przez dziecko i pozwolą lepiej spełniać jego potrzeby oraz wypracować nowe metody komunikacji, umożliwiające lepsze porozumienie z dzieckiem. Ponadto, wiedza zawarta w książce pomaga zrozumieć zachowania dziecka, które wcześniej były niejasne. Victoria M. Boone podpowiada też jak rozpoznać mocne strony dziecka i opracować na ich podstawie strategie zmian zachowania oraz rozwoju ważnych dla dziecka umiejętności.

Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD Mądre bajki pozytywne myślenie
5 of 10