Plany aktywności dla dzieci z autyzmem

Rewolucyjna technika uczenia - plan aktywności - składa się ze zdjęć i/lub napisów, które są wskazówką dla dzieci i dorosłych, aby wykonywali zadania, angażowali się w różne aktywności bądź korzystali z nagród. Plany aktywności mogą pomóc np.. W robieniu prania, rozmowie z rówieśnikami w klasie czy zabawie zabawkami. To nowe wydanie bestsellerowego przewodnika dla rodziców i terapeutów pokazuje wspaniałe i szerokie efekty stosowania planów aktywności w zwiększaniu samodzielności, rozwijaniu umiejętności społecznych i uczeniu samokontroli. Książka pokazuje czytelnikowi krok po kroku, jak tworzyć plany aktywności i uczyć posługiwania się nimi.

Nagroda, informacja czy wyraz radości, czyli dlaczego matki chwalą swoje dzieci? Zaangażowanie ojców zastępczych w opiekę i wychowanie dzieci w rodzinnych domach dziecka