Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajkowy rok

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Zestawienie bibliograficzne

Bajkowy rok

Jest to zbiór pięknych, pełnych fantazji i humoru bajek i opowiastek dla dzieci na każdy dzień roku - od 1 stycznia do 31 grudnia.

Codziennie można tu przeczytać bajeczkę o Wietrznym Skrzacie, dowiedzieć się, co ukrywało się w tajemniczej szafie, lub też przekonać się, jak odbywają się egzaminy w wyższej szkole czarodziejów.

Dobry Smok, Śnieżka, królewna Leonora, mądry żółw, rezolutny Racuszek, łakomy potwór czy królewna, która ciągle się śmiała - staną się z całą pewnością ulubińcami naszych dzieci: z niecierpliwą radością będą co wieczór oczekiwać kolejnej bajki, tak jak tysiące ich rówieśników w wielu krajach, gdzie książka ta ukazała się w przekładzie.

1 Baśnie o aniołach i diabłach