Europejski Tydzień Autyzmu

Autyzm i ACC

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w  pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało ainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Karte Praw oSób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrazliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostepu do swiadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.

Zestawienie bibliograficzne.

Autyzm i ACC

Ukazanie się tej książki pozwoli czytelnikom zapoznać się z wieloma różnorodnymi i często wypróbowanymi podejściami i metodami związanymi z diagnozą trudności komunikacyjnych i oddziaływaniami pozwalającymi je zmniejszyć lub im zapobiegać u dzieci z ASD. Lekturę ocenianej publikacji można polecić zarówno profesjonalistom jaki praktykom, a także studentom takich kierunków jak pedagogika specjalna, psychologia, logopedia, audiofonologia.

Myślę, że także rodzice tej grupy dzieci będą zainteresowani tymi koncepcjami i propozycjami, jakie stanowią przedmiot rozważań omawianej publikacji.

Autyzm dziecięcy