Światowy Dzień Ochrony Praw Dziecka

Prawa dzieci w edukacji

Światowy Dzień ochrony Praw Dziecka przypominać ma o przywilejach najmłodszych. Włączające się do obchodów organozacje i intytuje przygotowują co roku tysiące różnero rodzaju  wydarzeń poświęconych najmłodzszym, służacych m.in. walce z pedofilią i wykorzystaniem  dzieci do pracy. 

Zestawienie bibliograficzne.

Prawa dzieci w edukacji

Książki z serii Biblioteka Współczesnych Problemów Edukacji prezentują najnowsze dokonania znawców zagadnień pedagogiki i edukacji z całego świata. Przybliżają polskiemu czytelnikowi tematy, jakimi zajmują się współcześnie badacze zjawisk edukacyjnych. 

"Dobrze ugruntowane prawa dziecka do nauki, prawa obowiązujące w systemie edukacji i stworzone poprzez ten system lub dzięki niemu prawdopodobnie zapewniają najlepszą możliwą realizację krótko- i długoterminowych interesów poszczególnych jednostek i całych społeczeństw.... 
Artykuły przedstawione w tej książce poruszają wiele istotnych i pobocznych kwestii, które pozwalają czytelnikowi uzyskać jaśniejszy obraz owych możliwości i nadać im właściwy kierunek."

Ochrona rozwoju dziecka przed zagrożeniami w aspekcie prawa międzynarodowego, europejskiego i krajowego Prawa dziecka w prawie międzynarodowym
3 of 11