Międzynarodowy Dzień Teatru

Scenariusze szkolnych przedstawień teatralnych

Scenariusze dziecięcych przedstawień teatralnych mogą być wykorzystywane zarówno w szkolnych teatrzykach jak i na lekcjach języka polskiego. Ogółem jest ich ok. 30. Treść przedstawień ma charakter okolicznościowy bądź tematyczny, a zarazem edukacyjny.Oto niektóre z nich: Dzień matki, Dzień nauczyciela, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Zima, Wiosna, Zwierzęta w domu i na podwórku, Teatrzyk geograficzny, Teatrzyk ortograficzny, Historyczny, bajkowy, mitologiczny, Kochajmy babcię i dziadka, Zostaną w naszej pamięci, Na pożegnanie szkoły. Fragmenty między dialogami, oznaczone kursywą i zebrane w nawias mają ułatwić interpretację dialogów i tekstów. Dodatkowo, każdy scenariusz poprzedzony jest opisem wstępnym.

Scenariusze teatrzyków dla najmłodszych