Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr młodzieżowy

Książka jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych procesem wychowania przez sztukę teatralną. Przede wszystkim nauczycieli prowadzących szkolne zespoły teatralne oraz instruktorów pracujących z młodzieżą w pozaszkolnych ośrodkach kultury. Publikacja zawiera skrótową prezentację radykalnych zmian w pedagogicznym postrzeganiu teatru, prowadzącą do wdrożenia określonego modelu pracy wychowawczo-teatralnej; od powołania do życia nowej grupy młodych ludzi - przez różne propozycje zajęć: gier, zabaw, ćwiczeń warsztatowych - do stworzenia i publicznej prezentacji spektaklu. Książka zawiera kilka propozycji repertuarowych do samodzielnej adaptacji, na poziomie klasy podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Scenariusze teatrzyków dziecięcych Widowisko - teatr - dramat