Serwis Elektroniczna Biblioteka SBP wspólnie z firmą Microsoft zamierza przeprowadzić darmowy projekt szkoleniowy realizowany on-line.
Projekt adresowany jest do nauczycieli szukających inspiracji do prowadzonych przez siebie zajęć i chcących poznać najnowsze, bezpłatne w zastosowaniach edukacyjnych narzędzia z usługi Office 365.
Jeśli słyszałeś o nich, ale nie wiesz jak działają i dlaczego warto wykorzystać je w pracy osobistej i z uczniami- to webinarium jest dla Ciebie!
Pod poniższym linkiem ankieta i informacje szczegółowe.
http://www.bptorun.edu.pl/limesurvey/index.php/911824?newtest=Y
Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowe, bezpłatne kursy e-learningowe na platformie Moodle, adresowane do wszystkich zainteresowanych tworzeniem materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych, które mogą być zamieszczane w serwisach społecznościowych, na stronach internetowych oraz blogach: „Tworzenie gier edukacyjnych w aplikacji Flipquiz” - program służący do podsumowania umiejętności i wiadomości uczniów, przeznaczony dla osób chcących wykorzystywać darmowe narzędzia do tworzenia interaktywnych quizów i stosować mechanizmy gier w edukacji, „Dodawanie komentarzy do zdjęć i prezentacji w programie SlideTalk” – program umożliwiający tworzenie treści wideo, ułatwiający konwersję pokazu slajdów i prezentacji na wideo z automatycznym przekazywaniem głosu, "Galerie, kolaże i pokazy zdjęć w aplikacji Slidely" - program służący do tworzenia atrakcyjnych kolaży, filmików, pokazów zdjęć z podkładem muzycznym oraz "Tworzenie kolaży w programie Photocollage.com" - program służący m.in. do wykonywania kartek okolicznościowych, kolaży, plakatów. Skorzystanie z kursów wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/ i wpisania klucza dostępu otrzymanego od prowadzącego drogą mailową.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w pozostałych kursach:
W kwietniu Zespół IBUK Libra w kolejnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, proponuje naszym czytelnikom książkę Broń matematycznej zagłady, autorstwa Cathy O'neil.
Kiedy na świecie żyje ponad 7 mld osób, osobne rozpatrzenie każdego wniosku kredytowego, aplikacji na studia czy ocena indywidualnego pracownika staje się niemożliwa. By przetworzyć taką ilość danych, firmy korzystają z algorytmów. Broń Matematycznej Zagłady – BMZ – działa poza prawem i zasięgiem naszego wzroku. Z powodu algorytmów parabanki pogrążają ubogich i zdesperowanych, słabo wykształceni kończą na uczelniach, których dyplomy nie mają żadnej wartości, a osoby ubiegające się o pracę wypełniają kwestionariusze, których precyzji pozazdrościłby niejeden psychoterapeuta. Cathy O’Neil podąża tropem przegranych i skrzywdzonych, odkrywając kolejne Beemzety wszędzie: na uczelniach i w szkołach, w sieciowych restauracjach, służbie zdrowia, internetowych agencjach reklamowych, bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, policji, mediach społecznościowych czy podczas kampanii wyborczych.
Książka dostępna jest bezpłatnie pod linkiem: http://libra.ibuk.pl/book/182287 a pozostały do jej przeczytania czas odmierzy specjalny zegar.
Zachęcamy do lektury!
Zapraszamy do lektury ósmego numeru czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie", redagowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.
Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do współtworzenia naszego pisma, dzielenia się wiedzą, własnymi pomysłami i doświadczeniami. Na teksty do następnego numeru czekamy do końca maja 2018 r. Zapraszamy na stronę http://www.bpciechanow.edu.pl/index.php/edu
Życzymy przyjemnej lektury!
Z dniem 1 lutego 2017 roku, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zwiększając zakres świadczonych usług, przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.
CWPN ACADEMICA oferuje zasoby Biblioteki Narodowej w postaci cyfrowej.
Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Academica pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z tych zasobów jest nieodpłatne. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. W czasie korzystania z tekstu możliwe jest tworzenie notatek, do których dostęp jest możliwe z każdego komputera. Dzięki systemowi rezerwacji czytelnik może zaplanować termin swojej pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień.
Terminal dostępowy do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie ul. 17 Stycznia 49 Wydział Udostępniania Zbiorów tel. (23) 672-33-77 wew. 21
Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl
ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA
Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się do projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w partnerstwie z Fundacją SYNAPSIS w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Głównym celem projektu jest pokazanie osobom z autyzmem i ich opiekunom, że biblioteka może być miejscem w którym warto spędzać czas wolny, oraz przełamanie bariery w dostępie osób z autyzmem do działań kulturalnych i usług oferowanych przez biblioteki. Motywacją do wizyty w bibliotece osób z autyzmem może być możliwość wypożyczenia książki, filmu czy audiobooka. Może to być okazja do skorzystania na miejscu z Internetu lub zagrania w ulubioną grę komputerową. Biblioteka dysponuje materiałami ułatwiającymi obsługę osób z autyzmem, są to między innymi: rozmówki biblioteczne, specjalna karta czytelnika, piktogramy służące do komunikacji bibliotekarz – osoba z autyzmem. Zapraszamy do naszej biblioteki rodziców ze swoim autystycznym dzieckiem. Znajdą w naszej bibliotece książki dla siebie i dziecka. Zapraszamy dorosłe osoby autystyczne, na pewno spotkają się u nas z życzliwością i wsparciem bibliotekarzy.
Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie poleca księgozbiór w języku angielskim i niemieckim, składający się z podręczników do nauki języków obcych, literatury pięknej i literatury popularnonaukowej, będący w większości wcześniej częścią zbiorów Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Księgozbiór można przeglądać w katalogu Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie OPAC wybierając wyszukiwanie szybkie a następnie wpisując w wolne pole sygnatury: 811 ang. (w przypadku książek anglojęzycznych) 82-3 ang. (w przypadku powieści w języku angielskim), 811 niem. (w przypadku książek w języku niemieckim), 82-3 niem. (w przypadku powieści w języku niemieckim).
Zapraszamy studentów i nauczycieli do korzystania z naszych zbiorów.
Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie oferuje swoim czytelnikom dostęp do ponad tysiąca tytułów książek z wielu dziedzin wiedzy w czytelni IBUK LIBRA.
Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej a dzięki aplikacji myIBUK umożliwia również robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.
Korzystanie z książek z czytelni IBUK LIBRA jest możliwe na komputerach w placówkach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej 4 fili: w Mławie, Płońsku, Pułtusku i Żurominie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników. Oferujemy bezpłatny dostęp do serwisu do 23 listopada 2018 r.
Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do samodzielnej, jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy poza biblioteką. Można również napisać maila: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl
Zapraszamy do lektury!
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP) zaprasza na warsztaty:
Biblioteka Narodowa zaprasza na szkolenie „Opracowanie rzeczowe dokumentów z wykorzystaniem UKD” – poziom zaawansowany
Termin: 14 – 15 marca 2018 r.
Szczegółowe informacje na: http://bn.org.pl/aktualnosci/441-zapraszamy-na-szkolenia-dla-bibliotekarzy.html
Instytut Badań w Oświacie zaprasza na:
Kontakt w kwestii obu konferencji pod nr tel. 58 555 73 00 lub e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) organizuje szkolenie pt. „Współpraca z rodzicami elementem pozytywnego klimatu szkoły”
Termin: od 12-03-2018 do 14-03-2018
Zapisy on-line do 2 marca b.r.
Miejsce: Centrum Szkoleniowe w Sulejówku, ul. Paderewskiego 77
Kontakt: Monika Dobrowolska, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel.: 22 570 83 02 Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych
Więcej informacji: https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3752
MSCDN w Ciechanowie (ul. H. Sienkiewicza 33) proponuje:
http://ciechanow.mscdn.pl/katalog-szkolen
MSCDN w Warszawie (ul. Świętojerska 9) proponuje: http://www.warszawa.mscdn.pl/kalendarz-szkolen .
W ofercie szkoleń m.in.:
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów w Warszawie (OEIiZK) (ul. Raszyńska 8/10) proponuje w swojej ofercie dydaktycznej następujące zagadnienia: https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/informator.php lub https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości zaprasza na szkolenia. W ofercie m.in.:
Więcej informacji na: http://www.cwro.edu.pl/szkolenia
Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej. Metoda Wspólnej Sprawy wg Kena Rigbiego. Edycja II - Szkolenie e-learningowe:
Data rozpoczęcia: 05.03.2018
Data zakończenia: 30.03.2018
Zgłoszenia on-line do 4 marca b.r.
Więcej informacji: https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/3747
Kontakt: Wydział Wychowania i Profilaktyki Elżbieta Stawecka e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. tel. 22 570 83 38
Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie oferuje szereg kursów e-learningowych zarówno dla nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów jak i innych użytkowników http://moodle.bpciechanow.pl/
III Spotkania z Edukacją w Warszawie - szkolenia dla nauczycieli, logopedów i rodziców. (Tematyka szkoleń do wyboru, po jednym szkoleniu z każdego bloku. Każde szkolenie trwa 2 h.:
I blok
1. „Moje sylabki” – sylabowa metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej
2. Integracja sensoryczna – potrzeba czy moda?
3. O co chodzi z tą lateralizacją? Jak badać, jak działać, jak wspomagać rozwój dziecka
4. „Mam trzy latka, trzy i pół, głową sięgam ponad stół…” – wspieranie rozwoju poznawczego i językowego dzieci w pierwszych latach życia
II blok
5. Postępowanie terapeutyczne wobec dziecka z autyzmem
6. Dziecko z zaburzeniami Integracji Sensorycznej w przedszkolu i szkole
7. Elementy arteterapii jako stymulacja rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych
8. Ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania i pisania dla dzieci w wieku przedszkolnym)
Zgłoszenia on-line
Termin: 24 marca 2018 r. (sobota), godz. 9.00 – 14.00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego, al. Stanów Zjednoczonych 27
Koszt: 50,00 zł
Więcej informacji na: https://www.wir-wydawnictwo.com/szkolenia-dla-nauczycieli-logopedow-iii-spotkania-edukacja-warszawie-24-03-2018/
Wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki zapraszamy do włączenia się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”.Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe i ciekawe pozycje książkowe, wydane w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli skończyłeś studia, posiadasz podręczniki akademickie, przeczytałeś lektury, książki, które warto polecić innym – nie musisz ich więcej odkurzać, przekaż je do biblioteki. Wystarczy jedna uwolniona książka z własnej kolekcji.Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Pamiętajmy - książka czytana żyje dłużej. Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.