31 maja w progach biblioteki zagościli miłośnicy literatury aby w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać na temat powieści „Córka piekarza”. Autorka, Sarah McCoy urodziła się w 1980. Jest córką amerykańskiego oficera. Dzieciństwo spędziła w Niemczech. Obecnie mieszka z mężem w El Paso w stanie Teksas. Oprócz niniejszej książki ma w swoim dorobku dwie inne znakomite powieści: "Dzieci kartografa" oraz "Marylę z Zielonego Wzgórza". „Córka piekarza” to wzruszająca opowieść o dwóch kobietach, których życie splata się i obie muszą zmierzyć się z prawdą przeszłości. Muszą znaleźć w sobie odwagę by wybaczyć. Oprócz psychologicznego portretu człowieka autorka z dużą odwagą zestawiła ze sobą dwa systemy militarne hitlerowski i amerykański, w których przyszło żyć naszym bohaterom. Sarah McCoy zwraca uwagę na fakt, że niezależnie od miejsca i czasu, okoliczności i ideologii, wojna jest tym, co przynosi ludziom cierpienie. Okrucieństwo wojny najczęściej dotyka prostych ludzi, którzy nie są winni, że rzeczywistość przyjęła taki, a nie inny kształt. Powieść niewątpliwie jest godna polecenia.