Smaller Default Larger

                                                           100 pytań w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski

 

polish flag 3741189 960 720

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie promując jeden z głównych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019, zorganizowała internetowy konkurs wiedzy "100 lat Niepodległej" przeznaczony dla czytelników i sympatyków Biblioteki oraz wszystkich zainteresowanych. Przygotowaliśmy 100 pytań na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Konkurs polegał na udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania zamieszczane na stronie https://www.facebook.com/bpciechanow od 11 do 20 listopada 2018 r. Codziennie zadawanych było10 pytań dotyczących ważnych wydarzeń z historii Polski, postaci historycznych oraz polskich symboli narodowych.

Miło nam poinformować, że zwycięzcą w internetowym konkursie wiedzy została Julia Kmita, która udzieliła w najkrótszym czasie 100 % poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe. II miejsce zajęły: Alicja Zgajewska, Magdalena Mielczarek oraz Anna Włodek, III miejsce Krystyna Lubińska oraz Łukasz Wesołowski.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy bardzo licznie wzięli udział w naszym internetowym konkursie by sprawdzić i poszerzyć własną wiedzę związaną z historią Polski oraz jej symbolami narodowymi. Laureaci konkursu otrzymali książki naszych sponsorów: Wydawnictwa Poznańskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz atrakcyjne gadżety, pozostali uczestnicy– pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w następnych konkursach.