20 kwietnia 2023 r. Biblioteka Pedagogiczna, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, uczestniczyła w Ciechanowskich Targach Edukacji i Pracy. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Ciechanowski a organizatorem Targów był Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie i Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie. W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie zaprezentowały swoją ofertę m.in. szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe. Ogółem zgłosiło się ponad 80 wystawców, wśród których znalazły się także instytucje zajmujące się pośrednictwem pracy oraz lokalne firmy przedstawiające aktualne oferty pracy. Stoisko naszej biblioteki cieszyło się dużym zainteresowaniem prezentując ofertę kulturalno- edukacyjną, bogate zbiory oraz materiały reklamowe. Odwiedzający mogli uzyskać informacje o działalności biblioteki i możliwościach korzystania ze zbiorów. Chętnie próbowali swoich sił w obsłudze Photona-robota edukacyjnego, który niewątpliwie jest atrakcją naszej oferty. Targi Edukacji i Pracy są niebywałą okazją do promocji biblioteki w lokalnym środowisku dzięki czemu możemy dotrzeć do większego grona odbiorców.