Print

27 listopada 2013 roku w sali multimedialnej Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie odbyło się spotkanie zespołu nauczycieli bibliotekarzy ,,Biblioteka 2.0 – jak wykorzystać technologie informacyjno – wyszukiwawcze w bibliotece’’. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Kołodziejska- nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie (Wydział Informacyjno – Bibliograficzny).

Biblioteka 2.0 to model biblioteki, w którym realizacja tradycyjnych procesów bibliotecznych, projektowanie i udostępnianie usług informacyjnych dokonywane jest w ścisłej współpracy bibliotekarzy i czytelników. Biblioteka 2.0 to także nazwa zmodernizowanej formy usług bibliotecznych. Użytkownik jest uczestnikiem, współtwórcą, budowniczym i konsultantem biblioteki 2.0.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z pojęciem Biblioteka 2.0, jej narzędziami i technologiami. Podczas spotkania zostały zaprezentowane nowe możliwości i pomysły, które nauczyciele bibliotekarze mogą wykorzystać w swojej bibliotece, m.in. blogi, wiki, fora dyskusyjne, serwisy społecznościowe.

 

IMG_2035.jpg IMG_2036.jpg IMG_2037.jpg

Parent Category: Działalność
Category: Wspomaganie szkół i placówek oświatowych
Hits: 4857