12 grudnia 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli powiatu ciechanowskiego nt.: "Działalność Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży".  Spotkanie poprowadziła p. Jolanta Nagiel, która jest moderatorem DKK w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.
Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, która cyklicznie spotyka się w celu czytania książek i rozmawiania o nich. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z ideą działania DKK, dowiedzieli się jak założyć i moderować klub, jakie są obowiązki moderatora a także jak zorganizować spotkanie autorskie.
Po spotkaniu szkoleniowym odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-bibliotekarzy powiatu ciechanowskiego, podczas którego kontynuowano temat wcześniejszego szkolenia.