Print

23 kwietnia 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie odbyła się lekcja otwarta dla uczniów  "Lata 80- te czyli Jeden dzień z życia naszych rodziców".

W zajęciach brali udział uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie. Spotkanie prowadziła p. Anna Obrębska, edukator z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Uczniowie poznali realia lat 80. ubiegłego wieku: ówczesne warunki życia, kartki na żywność, sytuację polityczną i gospodarczą tamtych czasów, historię stanu wojennego, powstanie „Solidarności”, wolne wybory. Oglądając fragmenty filmu „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” Stanisława Barei zobaczyli kolejki do sklepów po rozmaite towary, które były jednym z głównych przejawów życia codziennego w PRL. Poznali zabawy swoich rodziców, mieli możliwość obejrzeć bajki z ich dzieciństwa.

Zajęciom towarzyszyły prace w grupach mające na celu poznanie ważniejszych osób związanych z okresem PRL. Przy okazji poznawania historii uczniowie również świetnie się bawili. Mieli okazję pograć w kapsle-popularną grę podwórkową, która opiera się na wykorzystaniu kapsli od butelek.

Zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie miały na celu przybliżenie młodemu pokoleniu wydarzeń historycznych z okresu PRL. Poprzez edukację i zabawę uczniowie poznali różne aspekty życia lat 80., zostali również zachęceni do rozmów z rodzicami o historii tamtych lat.

Obraz 011.jpg Obraz 012.jpg Obraz 015.jpg

Obraz 021.jpg Obraz 030.jpg Obraz 031.jpg

Obraz 035.jpg Obraz 046.jpg Obraz 048.jpg

Obraz 049.jpg Obraz 052.jpg Obraz 054.jpg

Obraz 056.jpg Obraz 062.jpg Obraz 066.jpg

Parent Category: Działalność
Category: Wspomaganie szkół i placówek oświatowych
Hits: 5028