We wtorek, 25 października  2016 roku obchodziliśmy Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów. Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie także postanowiła uczcić to święto. Z tej okazji Mirosława Ostrowska (Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP) oraz Małgorzata Komor (Dział Udostępniania BP)  26 października odwiedziły  grupę „ Skrzaty” z Miejskiego Przedszkola  Nr 5 w Ciechanowie.

Dzieci opowiadały o swoich czworonożnych pupilach, jak również  prowadzono dyskusję o właściwej opiece nad nimi. W czasie spotkania odbyło się  głośne czytanie książek zakupionych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020, a mianowicie Dżok : legenda o psiej wierności oraz Sceny z życia smoków.

Na zakończenie spotkania dzieci wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek związanymi z przeczytanymi fragmentami  oraz zaprezentowały swoich pluszowych przyjaciół.