Smaller Default Larger

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Aby uczcić ten dzień 7 listopada Małgorzata Komor, pracownik Działu Udostępniania Zbiorów oraz Mirosława Ostrowska, pracownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów , zorganizowały bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klasy "0" Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć,a także bogacą słownictwo,dlatego też w trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajki psychoedukacyjnej "Smok Hubert" z książki Teatrzyki i Bajeczki na radości i smuteczki Beaty Barbary Jadach oraz opowiadania " Gdzie są moje skarpetki w delfiny?" ze zbioru Grzegorz Kasdepke dzieciom, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

Nie zabrakło także zabaw wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m. in. dzieci rozwiązywały krzyżówkę, zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizytach oraz układały puzzle z bohaterami bajek. Na zakończenie spotkania odbyły się zajęcia manualne. Każde dziecko wykonało zakładkę do książki ze swoim ulubionym bajowym bohaterem.