Smaller Default Larger

          Dnia 10 listopada 2016 r. Małgorzata Komor, pracownik Działu Udostępniania Zbiorów oraz Mirosława Ostrowska, pracownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej odwiedziły bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ciechanowie w ramach cyklicznych spotkań bajkowo – edukacyjnych  ,,Poranek z bajeczką” zorganizowanych dla uczniów klas młodszych tej szkoły.
          To już nie pierwsza akcja głośnego czytania dzieciom w bibliotece.
Tym razem w trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej "Nieśmiały Kuba" ze zbioru Bajki terapeutyczne Hanny Szelugi oraz opowiadania Ciekawski George w bibliotece autorstwa Margret i H.A. Rey, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.
          Uczniowie wysłuchali czytanych utworów i bardzo emocjonalnie wypowiadali się o bohaterach z przeczytanego tekstu. Dzieci również dzieliły się swoimi wiadomościami na temat znanych bajek, oraz ich ulubionych bohaterów. Aby spotkanie stało się jeszcze atrakcyjniejsze, nie zabrakło również zagadek.
            Przed wejściem do szatni tym razem na dzieci czekały nie wróżki a japońskie postacie bajkowe: Totoro – Karolina Podsiadlik (kl.5a) i Stitch – Ania Lewandowska (kl.5a), które zapraszały naszych małych czytelników na spotkanie częstując słodkimi cukierkami.