Smaller Default Larger

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, Anna Mieszkowska, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów przeprowadziła 23 stycznia 2017 r. zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I a i I b, w Szkole Podstawowej Nr 4 w Ciechanowie.

Temat zajęć brzmiał: Poznajemy „Legendę o Skarbniku” z Teatrzykiem Kamishibai. Teatrzyk Kamishibai to japońska sztuka opowiadania z wykorzystaniem ilustracji pokazywanych w drewnianej skrzynce przypominającej teatr marionetek.

Pierwszoklasiści  z wielkim zaciekawieniem wysłuchali legendy o uczciwym Jorgusiu i Skarbniku przedstawionej za pomoc ilustracji Teatrzyku Kamishibai.

Po przeczytaniu przez prowadzącą legendy, młodzi odbiorcy pracowali w grupach.  Ich zadaniem było dokonanie wyboru dwóch ulubionej plansz oraz zaprezentowanie tych ilustracji. Grupy musiały również uzasadnić swój wybór. Zadanie to dzieci wykonały z dużym zaangażowaniem.

 W drugiej części zajęć grupy zilustrowały własne zakończenie historii Jorgusia. Najodważniejsi przedstawili wspólne prace, opowiadając również kilka zdań o przyszłych losach bohatera legendy.