Smaller Default Larger

W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek w dniach 6 i 13 listopada 2017 roku pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Małgorzata Komor – Wydział Udostępniania oraz Mirosława Ostrowska – Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów odwiedziły grupę IV „Motylki” z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Ciechanowie oraz uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie.

W trakcie zajęć w przedszkolu prowadzące wykorzystały teatrzyk cieni do zaprezentowania bajki „ Kopciuszek”, a następnie wykorzystując tablicę multimedialną przygotowały  dla dzieci quizy,  zagadki oraz  zabawę  - „ Bajkowa jaka to melodia”.

Natomiast 13 listopada w Szkole Podstawowej w Gumowie odbył się międzyklasowy konkurs „ W krainie bajek”.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego omówienia charakterystycznych cech bajek oraz opowieści o ulubionych bajkowych bohaterach. Miało miejsce również  głośne czytanie bajki „ Brzydkie kaczątko”. Następnie z pośród klas wyłoniono 4 osobowe zespoły klasowe, które przystąpiły do przygotowanych 7 konkurencji konkursowych. Dzieci wykazały się nie tylko niezwykłą znajomością bajek, ale również inwencją twórczą i kreatywnością.