11 maja 2018 r. Bibliotekę Pedagogiczną odwiedziła grupa uczniów z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Komor, która opowiedziała o pracy bibliotekarza oraz o zbiorach Biblioteki i zasadach jakie obowiązują przy korzystaniu z tych zbiorów. Dzieci zwiedziły Bibliotekę, miały możliwość spróbowania swoich sił przy pracy jako bibliotekarz. Następnie wysłuchały opowiadania Gwidona Miklaszewskiego „ Bajeczka o książeczce”, gdzie poznały dzielne skrzaty i ich perypetie związane z powstaniem książki dla pewnej dziewczynki.

W czasie spotkania uczniowie przy wykorzystaniu kart Kamishibai spróbowali swoich sił w ułożeniu własnej bajki, do której następnie wykonali ilustracje. Prace plastyczne uczniów można było oglądać w Wypożyczalni Biblioteki.