14 stycznia 2022 r. pracownicy Wydziału Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie wraz z grupą „Motylki” z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Ciechanowie przygotowywali się do Dnia Babci i Dziadka, święta, o którym zarówno dzieci jak i dorośli nie mogą zapomnieć.
   Zajęcia zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu teatrzyku cieni. Jest to forma, która poprzez zabawę bardzo angażuje dzieci, rozwija ich wyobraźnię i kreatywność. Najpierw uczniowie samodzielnie zilustrowali wiersze dotyczące tego ważnego święta, a następnie obejrzeli efekty swojej pracy wyświetlane za pomocą grafoskopu.  W drugiej części zajęć dzieci wykazały się zdolnościami manualnymi wykonując dla swoich dziadków upominki – tulipany, które wręczą im w dniu ich święta.