W piątek 22 kwietnia Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępnienia BP w Ciechanowie poprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej z grupą sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 8. Okazją do spotkania z przedszkolakami był Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Na wstępie dzieci wysłuchały opowieści z serii „Przygody Fenka” pt. „Segreguję śmieci – dbam o środowisko”, która stała się wstępem do rozmowy na temat  tego, jak i dlaczego należy chronić Ziemię – nasz dom. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest ekologia i recykling. W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomocne okazały się przygotowane zabawy oraz gry takie jak „Woda, powietrze, ziemia” czy posegregowanie śmieci do odpowiednich koszy. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną – order przyjaciela Ziemi oraz złożyły uroczystą przysięgę „strażnika przyrody”.