12 maja pracownicy Wydziału Udostępniania Zbiorów Wioletta Gałązka i Adriana Karwowska w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3
w Ciechanowie.

„Warsztaty z Franklinem” były świetną okazją do pobudzenia wyobraźni i kreatywności przedszkolaków. Dzieci wysłuchały bajki „Franklin i książka z biblioteki” autorstwa Sharon Jennings, następnie zapoznały się z informacją na temat powstawania książki, jak trzeba o książki dbać i jak z nich korzystać. Zajęcia urozmaiciła zabawa tematyczna z wykorzystaniem chusty animacyjnej, przy której dzieci mogły się wykazać spostrzegawczością i umiejętnością gry zespołowej. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie zakładek, które niewątpliwie posłużą dzieciom w przygodzie z książką.