4 października 2022 r. odwiedziły nas dzieci sześcioletnie z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Zajęcia czytelniczo - edukacyjne ph. "Uczymy się tolerancji” przeprowadziła Adriana Karwowska. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania „Ula jest inna” zaprezentowanego za pomocą teatrzyku Kamishibai. Następnie uczestnicy spotkania wspólnie dokonali oceny problemu braku tolerancji, który został poruszony w opowiadaniu. Chętnie poznawali kolejne hasła związane z tolerancją tworząc w ten sposób plakat. Wspólna zabawa „iskierka” i „pająk” niewątpliwe wzmocniły u dzieci kształtowanie postawy tolerancji, empatii i akceptacji wobec innych ludzi. Dopełnieniem zajęć były interaktywne gry i zabawy z wykorzystaniem „magicznego dywanu” i „magicznej ściany”, które uruchomiły dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Przeprowadzone zajęcia niewątpliwie rozwinęły kompetencje społeczne i emocjonalne naszych gości.