5 kwietnia Wioletta Gałązka i Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia w Ciechanowie. Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, obchodzony co roku 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Święto to ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Na początku zajęć przedszkolaki wysłuchały baśni „Brzydkie Kaczątko” zaprezentowanej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Następnie wzięły udział w quizie „Prawda – Fałsz”. Słuchając kolejnych zdań czytanych na głos dzieci musiały rozpoznać czy są prawdziwe, czy nie podnosząc do góry odpowiednią buźkę. Ostatnim elementem spotkania było wykonanie przez dzieci kaczątek techniką origami.