22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji Pani Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Przeprowadzone zajęcia edukacyjno-plastyczne pod hasłem „Bądź Eko z Biblioteką” pomogły wzbogacić wiedzę o tematyce ekologicznej. Najpierw dzieci obejrzały bajkę edukacyjną „Ekologiczny dom”, po czym wywiązała się rozmowa na temat ekologicznego stylu życia. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie wymieniając kolejne przykłady zachowań proekologicznych. Podsumowaniem rozmowy było rozwiązanie przez dzieci quizu „Z ekologią za pan brat” przygotowanego w edukacyjnej aplikacji Learning Apps. Głównym punktem zajęć było stworzenie przez dzieci „Kodeksu Małego Ekologa”, natomiast na koniec wykorzystując materiały z recyklingu sześciolatki z grupy „Słoneczka” wykonały biedronki.