9 maja z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka” odwiedziliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Najpierw przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Biblioteka”, z którego dowiedziały się czym jest biblioteka oraz kto i w jaki sposób może z niej korzystać. Ważnym elementem zajęć była pogadanka o tym, jak należy dbać o książki. Następnie dzieci wspólnie stworzyły plakat mówiący o tym jak powstaje książka. Na koniec uczestnicy spotkania wykonali piękne zakładki, które posłużą im w przyszłej przygodzie z książką. Zajęcia czytelniczo-edukacyjne w przedszkolu przeprowadziła Pani Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów.