W związku z obchodami XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 7 czerwca 2023 roku w naszej Bibliotece gościliśmy uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie. Nasi goście po wysłuchaniu jednej z przygód żubra Pompika i jego siostry Polinki "Skok kozicy" aktywnie wzięli udział w zajęciach, odkrywając tajemnice kodowania poprzez rozwiązanie różnorodnych ćwiczeń, które przygotowała dla nich Małgorzata Komor - Wydział Udostępniania Zbiorów. Sporo entuzjazmu wzbudziła druga część zajęć, podczas których dzieci bawiły się pływając w wodzie, rzucając do celu, czy grając w piłkę nożną na interaktywnej podłodze i ścianie. Zwłaszcza gry zręcznościowe wymagały niemałego zaangażowania, precyzji i skupienia.